blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG kira260686
ČLÁNKY
DISKUSIE
1
SLEDOVAŤ BLOG
Vitajte na mojom blogu
Kira260686Shinigami č.2 (Danted)
pridal Kira260686 6.9. 2011 o 17:51          DllllllHHHHHUUčšščš z diaľky sa ozve otvárajúca sa brána, ktorá odhaľuje obrovské mesto zvané Katmahool (číta sa Kapmahúú). V meste sa odhaľuje neuveriteľné, napravo vidieť mestské trhy, kde predávajú aj čerstvé rybie mäso a najlepšiu zeleninu na celom východnom kraji. "Mňam", zalizoval sa zjazvený mladík. "Héééj majú tu aj čerstvé kraby, chramsť, chramsť, ééééé to je dobrotááááá", napcháva sa od hladu aj radosti. Zrazu sa zozadu ozve: "Nenapchávaj sa toľko!!!" "Hááám, ale keď je to také dobrééé." Zjazvený mladík si pochutnával na dobrotách mestskej tržnice, keď zrazu uvidel tajomnú osobu v hnedom plášti  podobnom ako nosia mnísi.

 

          Mladík sa zaostrene pozrie a vidí, ako sa osoba zahalená v plášti pozerá zas na neho. Nedalo mu to a tak sa musel presvedčiť, kto je tá postava, prebehol rýchlo kraj stánkov, potom cez kraj múru, z ktorého preskočil až dole ako pravý warrior assassin a obišiel tak túto zahalenú postavu. Záhadná postava sa zarazila pri mladíkových šplhacích schopnostiach: "Máš neobvykle rýchle pohyby, tak si ťa preverím, hááj psuuuo tsejjjj hiaaau tsou tsou (atď...)“ Boj trval niekoľko minút, až napokon sa zjazvencovi podarilo dostať osobu v plášti na zem: “Áno si to ty, tá veľká jazva na čele, niet o tom pochýb, exorcisti Kira a Kitty Dvojité K.“ Po boji sa osoba v plášti predstavila: "Som Ren a patrím k žiakom v Shibusene, tam naproti.“

 

          Kira sa pozrel ako Ren ukazuje prstom na vrcholok mesta, kde z diaľky vidieť veľký maják a odraz modrých zrkadiel tejto školy. “Chcela by som ťa predstaviť nášmu učiteľovi a odborníkovi na bojové umenie majstrovi Gen.“ "No dobre, to však mení situáciu, pôvodne sme chceli nájsť odborníka na krištáli, ale malé zdržanie nás nezabije." "Heeh počkať, kde je Kitty a Shinigami." Zrazu pribehla Kitty s kapsou plnou jedla a tromi pármi sandál v tvare drápov. “Héj kde si toľko? Všade som ťa hľadala, Danted zatiaľ pojedol asi 3 vozy jabĺk.“ "Chramst chramst, jablká vo svete ľudí sú naozaj šťavnaté.“ A tak sa vydali až k sídlu Shibusenu.

 

          Hneď pri bráne školy bol znázornený obrovský had, ktorý bol zakomponovaný do klenby a na druhej strane zase socha strážcu alebo samuraja strážcu Yojimba. Ako tak vošli dnu, hneď sa im naskytla možnosť neuveriteľnej scenérie, naľavo cvičili žiaci zo shibusenu palicou bojové techniky a na druhej strane, vpravo, zase žiaci precvičovali svoje duchovné chií. O niekoľko metrov ďalej bola postavená dráha, na ktorej cvičia tí najlepší žiaci zo Shibusenu a tí žiaci, ktorí už dosiahli aspoň hodnosť 4kyu. Všetko závisí od stupňa hodnosti.

 

          Vstúpili sme do školy, v ktorej sa tiahla dlhá chodba. Tá bola rozdelená na 6 častí a každá časť mala najmenej 10 tried. Prebehli sme až k východnému schodisku, kde na nás čakala miestnosť s dvoma stolmi, na ktorých boli napichané vonné sviečky s vyobrazením hada a strážcu ako pri bráne. Zrazu sa ozvalo: “Vitajte v Shibusene, ako vám môžeme poslúžiť?“, povedal záhadný starček s dlhou bielou bradou a modrými očami. “Vy ste majster Gen?“, povedal Zjazvený mladík a podozrivo sa díval na starca v bielom. “Hľadáme jedného nášho brata, ktorý zmizol už veľmi dávno, má materské znamienko, ktoré pripomína vlčiu hlavu.“ "Áno áno, počul som o tomto mladom chlapcovi, ktorý zachránil mláďa bieleho vlka pred istou smrťou a sám potom v horách skoro zahynul“ Starec s bielou bradou porozprával celý príbeh tak, ako ho počul a dodal, že to znamienko je dar od bohov, ktorý ho má chrániť pred čiernou mágiou a zlými čarami. “Tak teraz už viete všetko, čo by ste mali vedieť, ak chcete naša škola pre vás bude dobrým útočiskom. Poprosím služobníkov, aby vás uložili v našich odľahlých, nepoužívaných miestnostiach. Sú veľmi útulné a bude tam dosť pohodlia pre oboch.“ Poďakovali sa majstrovi Genovi a odobrali sa do miestností, kde si ustlali na zemi ako  žobráci, ale hlavne že mali ubytovanie zadarmo, i keď im zostalo asi 6 lupeňov. Večer za nimi prišli čierne postavy, ktoré začali zbesilo rozsekávať a pichať do ich ustlaných vankúšov. Lenže nakoniec zistili, že tam nikto neleží. Kira zvolal: “Prekvapko zmrdííí, chvdrššš fcccssšš fcššššš. "

 

          Začali sa jatky, aké svet nevidel, Kira a Kitty mali meče celé od krvi. Kira si pripísal na svoje lacné konto najmenej 24 ninjov a k tomu ešte asi 5 nových jaziev. Majster Gen so žiakmi a strážcami školy prišli až, keď boli zabijaci na kusy. "Kto ich sakra poslal?", nahnevane zvolala Kitty a zotrela si svoju krvavú wakizashi. “Musel to byť niekto z tejto školy a kde je Ren?“ Nikto však nevedel kam sa modrooká Ren podela. "Možno ju uniesli ninjovia a teraz je v bezvedomí.“ Povedal jeden zo žiakov a s úžasom pozeral na rozsekaných zabijakov na podlahe. “Musíme ju nájsť, rozdelíme sa do troch skupín, jedna bude prehľadávať mesto, druhá pôjde tu s Kitty cez podzemné šachty a tretia prehľadá okolie Shibusenu!!! Rozumieme sa?!“ "Haj Kira san!“, potvrdili učni a začalo sa pátranie po Ren. Kira prehľadával školu spolu s tlupou tých najskúsenejších žiakov. Lenže pri južnej chodbe našli odkaz, ktorý bol napísaný krvou na stene a v ňom stálo: Ak chceš vlka chytiť, o svojej odvahe ma musíš presvedčiť. Tento krvavý nápis bol v japončine. Kira presne vedel, kde má Ren hľadať a majster Gen mu to len potvrdil.

 

          V horách za mestom žije jeden starý muž, akýsi tulák, ktorý pozná veľmi dobre školu, jej okolie a samozrejme aj tajné chodby do nej. “Ideme hneď za ním.", rýchlo sa pozviechali Kira s Kitty a vydali sa na cestu do hôr, kde mal sídliť tento tulák. Nezobrali so sebou nikoho zo študentov Shibusenu, pretože zjazvený mladík si to neprial a povedal, že mu stačí, ak mu chrbát bude kryť Kitty. Taktiež si je aj vedomí svojej neporaziteľnosti a tak si veselo kráča po temnej ceste lesom. Za chrbtom má svoju mačaciu polovičku. “Pssstt počuješ to? " "Čo? ", pošeptala Kitty. "Akoby niekto volal o pomoc." Z kríku sa ozvalo prašťanie a Kira s Kitty sa chytili do pasce. Viseli zo stromu ako dva zajace, ktoré pôjdu zodrať z kože. “Aááááhhh, do čerta ako sa odtiaľto dostaneme.", zamrnčal mladík a Kitty mu povedala nech nám pomôže Shinigami Danted. “Echhhhhh no to je dobreeeeéé, visíte tam ako dva netopiere, najmocnejší exorcisti chachachaaaáá.“ "No táááák Danted, pomôž nám, dáme ti jabĺk koľko len budeš chcieť.“ "Jabĺk hovoríte? Dobre teda." Vytiahol som svoj ligotavý zampakutoo a presekol zauzlené povrazy. Tí dvaja padli späť na zem. “Díky Shinigami, máš to u nás.“, zafrflal Kira a vrátili sme sa späť na plánovanú cestu. Keď konečne prišli ku drevenému domčeku, našli tam hrnček s čajom a bylinkami, pár bedničiek saké a nejaké staré šatstvo. Dúfali, že nájdu spomínaného tuláka, ktorý im povie, ako sa dostať k tajomnému Lordovi, o ktorom im hovoril aj ich Sempai, aj majister Gen. Neostalo im nič iné, ako sa tu zabývať a ostať tu až do rána.

 

          Zrazu si Kira všimol, že vytratil aj ostatné lupene a tak si šiel po vodu do studne, ktorá tam bola spolu s domčekom. Hneď ráno ich čakalo prekvapenie, keď sa prebrali, akási postava už pripravovala jedlo. “Dobré ráno, nemávam tu často hostí, je to pre mňa česť, že ku mne zavítali takí mladí ľudia ako vy." “To budete asi vy ten starý tulák, ktorý pozná každý kút Shibusenu, že?“ Kira chcel vytiahnuť katanu, ale zistil, že v pošve nemá zastrčený meč a ani Kitty nie, tak sa len pokúsili o útok na kung- fu spôsob. Obaja začali útočiť naraz, no len čo zaznela prvá rana, hneď sa ocitli na drevenej podlahe zviazaní dokopy. “Asi som sa vám ešte nepredstavil. Som Patanghi, majster Gen zo Shibusenu je môj brat, určite vás za mnou poslal on, to je jasné, inak by ste ma tu nenašli. Hééj a čo je toto?“ Patanghi našiel krištáľovú guľu, ktorou Kira zahnal Shinigamiho Rudru. “Takže to vy ste tí slávni exorcisti, ktorí sa nenechajú ničím zastrašiť.“ Kira potom porozprával všetko od boja so shinigamim až po boj s ninjami a hľadanie stratenej Ren. Patanghi ich upozornil, že krištáľová guľa, ktorú so sebou nesú, je z iného sveta a má neuveriteľnú moc. Upozornil ich aj na to, že existuje ešte jedna guľa, ktorá pri spojení s touto vytvorí nesmierne silnú hugematériu a otvorí tak voľnú cestu bytostiam z druhého sveta. Lenže ako sa tak Patanghi otočil, zbadal aj mňa a vôbec sa nevyľakal, akoby už anjela smrti niekedy videl. Neobyčajný príbeh zaujal oboch a pýtali sa hlavne na to, kde nájdu túto druhú krištáľovú guľu. Patanghi im porozprával, že kľúčom bude určite Lord Dragoneti, ktorého stráži niekoľko dobre vycvičených bojovníkov a obrovský biely vlk. Vtom sa Kira zarazil. "Biely vlk, áno to musí byť ono, ideme.“

 

           Vzali svoje meče, poďakovali sa Patanghimu za pochopenie, aj za lekciu v kung- fu a vydali sa späť do mesta, kde museli nájsť kláštor so symbolom bieleho vlka...


http://www.youtube.com/watch?v=BlDv44SeKBYPrístupov 4275
Kvalita článku
(100%) hlasov 11

PRÍSPEVKY
SLEDUJETE
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
Z RUKY DO HUBY ČASŤ 2. (KIRA260686)
[ 18.9.2015] (príspevkov 2)
Z ruky do huby časť 1. (Kira260686)
[ 12.9.2015] (príspevkov 10)
Z ruky do huby (Kira260686)
[ 8.9.2015] (príspevkov 35)
Tomu ver - koncept (Kira260686)
[ 14.12.2012] (príspevkov 282)
Krok k dokonalosti č.8 (BruceLee1991)
[ 25.8.2012] (príspevkov 1177)
Krok k dokonalosti č.7 (BruceLee1991)
[ 6.5.2012] (príspevkov 4537)
Krok k dokonalosti č.6 (BruceLee1991)
[ 12.3.2012] (príspevkov 1753)
Extraterrestrial story (Dragonfly)
[ 29.1.2012] (príspevkov 1096)
Krok k dokonalosti č.5 (BruceLee1991)
[ 25.12.2011] (príspevkov 1250)
10/2011 zhrnutie blogu (Kira260686)
[ 1.11.2011] (príspevkov 2547)