blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG kira260686
ČLÁNKY
DISKUSIE
2
SLEDUJETE BLOG
Vitajte na mojom blogu
Kira260686Dragonfly (Kira260686)
pridal Kira260686 16.5. 2011 o 3:50          BruceLee1991 sa motá po marketoch spolu so škrečkom Lee a nakupujú spolu lacné vínka. Po nákupoch sa po ceste domov na Olymp rozhodnú pár krabicových vín stiahnuť. Obaja vypijú po jednej dvojlitrovej krabici. Brucemu sa už motá hlava, chudák škrečok je už nasiaknutý alkoholom ako špongia, skrížené očká a motá sa zľava doprava. Cestu im kríži sediaci záhadný chlapec na strede chodníku. Obaja zastavia. Škrečok sa spýta: „Bruce, cítiš to?“. Bruce prikývne a sleduje záhadného chlapca naďalej. Chlapec sedí na chodníku schúlený, hlava sklonená. Bruce príde pri chlapca, chytí ho za plece a spýta sa ho čo sa deje. V tom sa bleskovo chlapec postaví, chytí Bruca za hlavu a praští ho celou silou o zem. Brucova hlava zarytá v betóne, záhadný chlapec vražedný pohľad v tvári. V tom pozrie na škrečka. Lee hodí obe tašky s nákupom na zem, no v zlome stotiny je chlapec pred škrečkom Lee. Chlapcova päsť miery priamo na škrečka, prááásk.

 

          BruceLee spolu so škrečkom Lee ležia na zemi v bezvedomí. O niekoľko hodín sa začne BruceLee preberať. Otvorí oči, no vidí rozmazane. Vidí nejaký tieň pred sebou: „Kira si to ty?“ No v náručí ho drží záhadný chlapec, ktorý ho zložil drvivým a nečakaným útokom. Bruce Lee sa pomáli preberá a všimne si pred sebou chlapca... ... ... chlapec sa ho s úsmevom na tvári spýta: „si v poriadku?“. Bruce Lee teraz ničomu nerozumie, pýta sa samého seba: „Čo sa to deje, on si na to nespomína? Veď ma skoro zabil a jeho pohľad na mňa, predtým ako ma udrel, veď to bol pohľad démona... a teraz? “

 

          Bruce Lee sa schopí, postaví sa a nič iné ho nezaujíma iba škrečok Lee. Škrečok Lee ležká tesne vedľa Bruca v bezvedomí. Bruce ho pohladí, dá si ho do vačku, otočí sa smerom k chlapcovi pomáli zdvíha ruku a povie: „Ahoj, ja som BruceLee1991... teší ma.“ Chlapec vystrašene pozerá na Bruca, neisto a bojácne mu podá ruku: „som nikto, som len červ, zašliapnutý na ceste... no hovoria mi Dragonfly.“ Odpovie a jeho pohľad smeruje ponížene k zemi. Bruce zapne zips na vačku, aby mu z neho škrečok nevypadol, skopne  Dragonflyho na kolená a povie: „Odteraz si môj učeň!!!“ Dragonfly sa nezmôže ani na slovo a tak len ponížene prikývne.

 

          BruceLee sa rozhodol, že Dragonflyho zoberie na Olymp aby ho tam mohol trénovať. Cestou mu v hlave behá po rozume veľa otázok. Záhad a tajomstiev je okolo Dragonflyho strašne veľa. BruceLee si nevie vysvetliť, prečo Dragonfly na nich zaútočil a pritom si na to vôbec nespomína. Najprv bol agresívny, potom myslí, či dokonca bojazlivý. Jedno je istý, že Dragonfly v sebe skrýva veľa tajomstiev, silu, strach, odvahu...

 

          BruceLee1991 má svojho nového učňa. Smrteľníka menom Dragonfly, ktorého si priviedol na Olymp, aby ho mohol denno-denne trénovať. BruceLee1991 sa snaží Dragonflyho vytrénovať na úroveň boha. No Dragonfly je veľmi zraniteľný, lebo gilotína nespravodlivosti na svete, mu pravdepodobne odsekla hlavu odvahy. Dragonfly bol na Olympe neprehliadnuteľný, svojím príchodom všetkých zaujal. Vládca Paces sa prechádza vznešeným krokom po Olympe a v tom si všimne smrteľníka pár metrov pred ním. Smrteľník registruje Pacesa a samozrejme, že pokľakne. Paces prejde okolo smrteľníka pousmeje sa a odíde v miery. Strelník Dragonfly je stále na kolenách no jedným očkom stále sleduje Pacesa. Nedá mu to a tak ho sleduje. 

 

          Dragon sleduje Pacesa, ktorý zastal . Dragonfly sa mierne prikrčí aby ho spoza rohu nebolo vidieť. Je moc zvedavý a tak si Pacesa, stále prehliada. Paces zrazu prehovorí nahlas: „ hmmmm odložím si tu nachvíľku svoj mier, snáď mi ho tu nikto neukradne.“ Položí svoj mier na zem a pomáli odchádza. Dragonfly stále sleduje vytrácajúceho sa Pacesa. Keď je už vzduch čistý, tak jeho oči nesmerujú inde, ako na Pacesov mier, ktorý si odložil na zem. Pomalým krok sa približuje k mieru. Horí túžbou sa ho dotknúť, no on si k nemu sadne, zavrie oči a začne meditovať. Náhle sa role zmenili. Paces celý čas vedel, že bol sledovaný a tak svoj mier a svoju dokonalosť využil k tomu, aby mohol otestovať Brucovho nového žiaka. Neustále sledujem Dragonflyho ako sedí pri jeho mieri a meditujem. Po dlhom čase sledovania, mu to príde divné a tak vykročí smerom k Dragonovi.

 

          Paces stojí nad Dragonom, meter pred ním a sleduje jeho meditáciu s úsmevom na tvári. V tom Dragon otvorí oči a zbadá vládcu Pacesa pred sebou. Hneď sa pokloní a poprosí o odpustenie. Paces sa usmeje a prehovorí: „Ty nechceš môj mier? Kludne si mi ho mohol zobrať.“ Dragonfly ponížene pozrie na vládcu Pacesa a povie „Chcem a preto ho zdieľam .“ Paces v zápätí padol na kolená, slzy v očiach, pravou rukou chytí Dragona za ruku a povie mu: „Práve si sa stal bohom Dragonfly! Vitaj na Olympe 6-).“ Dragonfly cíti auru, ktorá preniká z Pacesa, rovno do jeho tela. Nadobudnutá sila božstva a sila mieru prúdi v jeho tele. Postaví sa, pokloní sa pred Pacesom, poďakuje a rozuteká sa hľadať svojho učiteľa, aby sa mu mohol pochváliť tým, že dostal požehnanie od vládcu Pacesa.

 

          Rozutekaného Dragonflyho zastaví vychádzajúce slnko. Z Olympu je krásny výhľad a tak  pozrie na oblohu...

jedno oko sa mu zaleje krvou, z druhého mu vypadne slza. Temnota či svetlo v duši... čo sa v ňom skrýva? Záhadou je pre nás to, či Dragonfly bude pre náš Olymp tým prorokom, ktorého Olymp tak potrebuje...

 

          Aký je v skutočnosti Dragonfly? To nevie ani on sám, veď nikto nechce počuť pravdu, no v skutočnosti sa každý boji, každý sa len skrýva a verí, že jeho sa to netyká.

Prístupov 9152
Kvalita článku
(94%) hlasov 15

PRÍSPEVKY
SLEDOVAŤ
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
Z RUKY DO HUBY ČASŤ 2. (KIRA260686)
[ 18.9.2015] (príspevkov 2)
Z ruky do huby časť 1. (Kira260686)
[ 12.9.2015] (príspevkov 10)
Z ruky do huby (Kira260686)
[ 8.9.2015] (príspevkov 35)
Tomu ver - koncept (Kira260686)
[ 14.12.2012] (príspevkov 282)
Krok k dokonalosti č.8 (BruceLee1991)
[ 25.8.2012] (príspevkov 1177)
Krok k dokonalosti č.7 (BruceLee1991)
[ 6.5.2012] (príspevkov 4537)
Krok k dokonalosti č.6 (BruceLee1991)
[ 12.3.2012] (príspevkov 1753)
Extraterrestrial story (Dragonfly)
[ 29.1.2012] (príspevkov 1096)
Krok k dokonalosti č.5 (BruceLee1991)
[ 25.12.2011] (príspevkov 1250)
10/2011 zhrnutie blogu (Kira260686)
[ 1.11.2011] (príspevkov 2547)